Claramunt, Claramunt Picual extra panenský olivový olej

Akce
Značka: Claramunt
150 Kč od 100 Kč - –22 % až –22 %
Claramunt Picual 250 ml
150 Kč od 100 Kč - –22 % až –22 % 100 Kč 116,80 Kč od 100 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Prémiová řada výrazného extra panenského olivového oleje z tradiční andaluské odrůdy par excellence. Odrůda Picual dodává oleji intenzivní chuť čerstvě posečené trávy s ořechovým, středně hořkým zakončením. 

Vůně a chuť: Intenzivní aroma čerstvě posečené trávy s ovocnými tóny. V ústech vrcholí jemnou mandlovou chutí se střední hořkostí a kořenitostí. 

Díky rané sklizni je Claramunt Picual intenzivnější než Cortijo de la Monja Picual.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prémiová řada výrazného extra panenského olivového oleje z tradiční andaluské odrůdy par excellence. Odrůda Picual dodává oleji intenzivní chuť čerstvě posečené trávy s ořechovým, středně hořkým zakončením. 

 

Prémiová řada olejů Claramunt v designových lahvích

Tři odrůdy a tři různé designy lahví. Prémiovou řadu olivových olejů Claramunt zdobí originální malby inspirované velkým španělským uměním 20. století. Ty představují každou z nabízených odrůd (Picual, Koroneiki a Arbequina) a informují tak nejen o obsahu lahve, ale také o emocích, chutích a vůních spojených s konzumací.

Za mezinárodně oceňovanými ilustracemi stojí umělci Isabel Cabello a Enrique Moreno.

 

K jakým jídlům se hodí

Grilované maso a zelenina, závěrečné dochucení polévek, pálivá jídla, jemné pečivo, bruschetta, rýžová jídla (risotto, paella), vyzrálé sýry, rajčata

Tip na servírování přímo ze Španělska: 

Vyzkoušejte olej v kombinaci s kvalitními a vyzrálými rajčaty. Ty nakrájejte na plátky, ve vedlejší míse smíchejte olej, česnek, citron, sůl, pepř, nechte pár minut odležet a následně nalijte na rajčata. Absolutně skvělá kombinace, kterou si zamilujete.

Picual

Picual, též známý jako Marteña nebo Lopereña, je nejpopulárnější odrůdou nejen ve Španělsku, ale také na světě. V současné době zabírá jen ve Španělsku cca 900 000 hektarů produkční plochy.

Olivové oleje z odrůdy Picual mají plnou a výraznou chuť i vůni odrážející to nejlepší z Andalusie. Na jazyku jsou mírně kořeněné, často také s tóny čerstvě posečené trávy či s ovocným nádechem a příjemnou hořkostí v pozadí. Jelikož se Picual řadí mezi velmi rané odrůdy, získává tím olej neobvykle zelenou či žlutou barvu. 

Ocenění Claramunt

 

Claramunt

Claramunt extra panenský olivový olej je výsledkem mnohaletých zkušeností a vášně pro olivy. Skloubí se zde dlouholetá rodinná historie a tradice ve farmářství, spolu s moderními a inovativními technikami, které byly začleněny do výroby.

Rodina Claramuntů věnovala svůj čas a odborné znalosti výrobě exkluzivního a vysoce kvalitního produktu; výsledek hlubokých znalostí a lásky k extra panenskému olivovému oleji a jejich olivovým hájům v Baeza. V části Španělska, kde jsou všechny podmínky ideální pro vytvoření toho nejlepšího extra panenského olivového oleje, jenž si právem získala status světové kvality v produkci olivového oleje. Oblast obývaná již od doby bronzové, kde její úchvatná příroda, historické budovy a tradice, které přetrvávají do dnešních dnů, z ní učinily mezinárodní turistickou atrakci.

Extra panenské olivové oleje rodiny Claramunt jsou výsledkem mnohaletých zkušeností a lásky k rodinným olivovým hájům v Baeza. Ty se nachází v oblasti s naprosto ideálními podmínkami pro vytváření těch nejlepších olivových olejů, které si právem získaly věhlas i na světovém trhu. Místo obývané již od doby bronzové, s úchvatnou přírodou, historickou architekturou a s tradicemi, které zde přetrvávají až do dnešních dnů.

 

Claramunt nabízí tři řady olivových olejů

Prémiová řada CLARAMUNT intenzivních extra panenských olivových olejů z nejranější sklizně. Během října jsou sbírány ještě zelené olivy, které oleji dodávají výraznou vůni a chuť.

Řada CORTIJO LA MONJA středně intenzivních extra panenských olivových olejů z pozdní sklizně. Olivy se sklízí v listopadu, a oleji tak propůjčují měkčí chuť a jemnou vůni.

Řada NUESTRO zahrnuje nefiltrovaný extra panenský olej z oliv dozrávajících v prosinci. Nuestro je jediný z olejů, který není filtrovaný, což mu zajišťuje jeho výjimečnou - výraznější chuť.

Kvalitu oleje potvrzuje i prestižní ocenění udělené společností EVOOLEUM, kdy ze 700 hodnocených vzorků, získal olej Claramunt Picual ocenění Nejlepší Picual světa roku 2020.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Olivové oleje a octy
Odrůda oleje: Picual
Typ olivového oleje: Neochucené olivové oleje
Druh: EVOO (Extra panenský olivový olej)
Acidita: Velmi nízká

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Claramunt Extra panenský olivový olej je výsledkem mnohaletých zkušeností a vášně pro olivy. Skloubí se zde dlouholetá rodinná historie a tradice ve farmářství, spolu s moderními a inovativními technikami, které byly začleněny do výroby.

Rodina Claramuntů věnovala svůj čas a odborné znalosti výrobě exkluzivního a vysoce kvalitního produktu; výsledek hlubokých znalostí a lásky k extra panenskému olivovému oleji a jejich olivovým hájům v Baeza. V části Španělska, kde jsou všechny podmínky ideální pro vytvoření toho nejlepšího extra panenského olivového oleje a jenž si právem získala status světové kvality v produkci olivového oleje. Oblast obývaná již od doby bronzové, kde její úchvatná příroda, historické budovy a tradice, které přetrvávají do dnešních dnů, z ní učinily mezinárodní turistickou atrakci.

 

V Claramunt najdete tři řady oleje:

CLARAMUNT Extra panenský olivový olej „nejranější sklizeň“ získaný sběrem zelených oliv během října, kterým se získává olej s extrémně intenzivní vůní a chutí.

CORTIJO LA MONJA je taktéž extra panenský olivový olej, který je vyrobený v listopadu. Tento oleji má měkčí chuť a jemnou vůni.

NUESTRO je extra panenský olivový olej získávaný z dozrávajících oliv od prosince do konce sklizně. Jediný z olejů Claramunt, který není filtrovaný, což mu získává jeho vyjímečnou chuť.

 

Kvalitu oleje jistě potvrzuje i prestižní ocenění od společnosti Evooleum, kdy ze 700 hodnocených vzorků, získal jejich olej ocenění Nejlepší Picual světa roku 2020