Clos de Lom, Garnacha, 0,75L

Značka: Clos de Lom
404 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Hrozny ze 40leté révy Garnacha mají, společně s šetrným zpracováním, za výsledek toto famózní mnohonásobně oceněné červené víno. Intenzivní šťavnaté aroma s nádechem černého ovoce a balsamica se tu doplňuje se stejně ovocnou paletou chutí. Ta je výrazná na patře, se sametovými taniny a dlouhým elegantním dozvukem. 

Netradiční doprovod k degustaci sýrů a čokolády nebo jako elegantní průvodce menu o několika chodech.

Vůně: Černé ovoce, červený rybíz, maliny, borůvkový džem, balsamico

Chuť: Intenzivní, chutná a velmi ovocná. S náznaky zralých taninů, výrazné kyselosti a s velmi pěkným závěrem.

Doporučujeme párovat s: Zvěřina, jehněčí, ragú, rýže, zralé sýry, čokoláda, barbecue

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrozny jsou ručně sklízeny třetí týden v září. Po odstopkování, drcení a stočení do malých sudů z nerezové oceli se mošt chladí minimálně 5 dnů na 12 °C při studené maceraci, aby se dosáhlo vyšší intenzity aroma. Následná teplota kvašení se drží pod 26 °C. Poté je víno stočeno, čiřeno a filtrováno od zbytku kalů.

Ocenění

91/100 bodů Guía Peñín

Stříbrná medaile IWSC

Stříbrná medaile Decanter

Zlatá medaile Bacchus

Zlatá medaile Mundus Vini

Vinařství Clos de Lom

Za svůj vznik vděčí Clos de Lôm francouzskému vinaři S. Dupuy Delôme. Ten jej založil už v roce 1836, přičemž dodnes lze na pozemcích najít tradiční podzemní sklepy na víno určené pouze k jeho vlastní spotřebě. 

V roce 1950 se pak vinařství ujali prarodiče aktuálních majitelů, kteří se rozhodli žít prostým životem, rozšířit panství a pokračovat tak ve vinařské tradici zděděné po svých předcích.

Vinice se rozkládají v oblasti Valle Dels Alforins, která je typická svým uspořádáním na malých terasách vyžadujících ruční práci. Výroba vína tu probíhá s respektem k životnímu prostředí a za minimálního používání chemických látek. 
Místní převážně křídové půdy vynikají schopností zadržovat velké množství živin i vody. Révy tak produkují elegantní vína, jejichž chuť se během zrání zvýrazňuje. Na vápencových půdách zase vznikají vína s příjemným obsahem alkoholu, nízkou kyselostí a prvotřídní kvalitou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Garnacha
Vinařská oblast: DO Valencia
Oceněná vína: Guía Peñin, Decanter, IWC - International Wine Challenge
Párování s jídlem: Jehněčí, Zvěřina, Rýže, Čokoláda, Barbecue
Ročník: 2018
Obsah alkoholu: 13,5 %
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Za svůj vznik vděčí Clos de Lôm francouzskému vinaři S. Dupuy Delôme. Ten jej založil už v roce 1836, přičemž dodnes lze na pozemcích najít tradiční podzemní sklepy na víno určené pouze k jeho vlastní spotřebě. 

V roce 1950 se pak vinařství ujali prarodiče aktuálních majitelů, kteří se rozhodli žít prostým životem, rozšířit panství a pokračovat tak ve vinařské tradici zděděné po svých předcích.

Vinice se rozkládají v oblasti Valle Dels Alforins, která je typická svým uspořádáním na malých terasách vyžadujících ruční práci. Výroba vína tu probíhá s respektem k životnímu prostředí a za minimálního používání chemických látek. 
Místní převážně křídové půdy vynikají schopností zadržovat velké množství živin i vody. Révy tak produkují elegantní vína, jejichž chuť se během zrání zvýrazňuje. Na vápencových půdách zase vznikají vína s příjemným obsahem alkoholu, nízkou kyselostí a prvotřídní kvalitou.

 

Ocenění