Clos de Lom, Isidra, 0,75L

Značka: Clos de Lom
588 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Už samotná temně rubínová barva napovídá, že toto víno překypuje plnou chutí i vůní. Hrozny Garnacha a Tempranillo pochází z těch nejlepších vinic, jejichž průměrný věk se pohybuje kolem 30 let. Výrazné aroma připomínající červené plody s dřevitými nuancemi a špetkou aromatických bylin. Na patře je sametové, ale zároveň živé a příjemně nakyslé.

Sofistikovaný a velice zajímavý doprovod vydatného menu i působivý přípitek pro romantický večer ve dvou.

Vůně: Červené plody a aromatické byliny s dřevitými tóny

Chuť: Elegantní, sametová, vytrvalá s vyváženými tříslovinami a kyselostí

Doporučujeme párovat s: Jehněčí, hovězí, kachna, vepřové, vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrozny Garnacha a Tempranillo pochází z těch nejlepších vinic, jejichž průměrný věk se pohybuje kolem 30 let. Výrazné aroma připomínající červené plody s dřevitými nuancemi a špetkou aromatických bylin. Na patře je sametové, ale zároveň živé a příjemně nakyslé.

Aby se zabránilo možné oxidaci hroznů způsobené vysokými teplotami, provádí se ruční sklizeň brzy ráno. Víno následně zraje v nových 300litrových sudech z francouzského a amerického dubu po dobu minimálně 12 měsíců. Poté je naplněno do lahví, kde odpočívá ještě minimálně dalších 6 měsíců.

Vinařství Clos de Lom

Za svůj vznik vděčí Clos de Lôm francouzskému vinaři S. Dupuy Delôme. Ten jej založil už v roce 1836, přičemž dodnes lze na pozemcích najít tradiční podzemní sklepy na víno určené pouze k jeho vlastní spotřebě. 

V roce 1950 se pak vinařství ujali prarodiče aktuálních majitelů, kteří se rozhodli žít prostým životem, rozšířit panství a pokračovat tak ve vinařské tradici zděděné po svých předcích.

Vinice se rozkládají v oblasti Valle Dels Alforins, která je typická svým uspořádáním na malých terasách vyžadujících ruční práci. Výroba vína tu probíhá s respektem k životnímu prostředí a za minimálního používání chemických látek. 
Místní převážně křídové půdy vynikají schopností zadržovat velké množství živin i vody. Révy tak produkují elegantní vína, jejichž chuť se během zrání zvýrazňuje. Na vápencových půdách zase vznikají vína s příjemným obsahem alkoholu, nízkou kyselostí a prvotřídní kvalitou.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Garnacha, Tempranillo
Vinařská oblast: DO Valencia
Párování s jídlem: Jehněčí, Hovězí, Vepřové, Drůbeží
Ročník: 2018
Obsah alkoholu: 14,5 %
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Za svůj vznik vděčí Clos de Lôm francouzskému vinaři S. Dupuy Delôme. Ten jej založil už v roce 1836, přičemž dodnes lze na pozemcích najít tradiční podzemní sklepy na víno určené pouze k jeho vlastní spotřebě. 

V roce 1950 se pak vinařství ujali prarodiče aktuálních majitelů, kteří se rozhodli žít prostým životem, rozšířit panství a pokračovat tak ve vinařské tradici zděděné po svých předcích.

Vinice se rozkládají v oblasti Valle Dels Alforins, která je typická svým uspořádáním na malých terasách vyžadujících ruční práci. Výroba vína tu probíhá s respektem k životnímu prostředí a za minimálního používání chemických látek. 
Místní převážně křídové půdy vynikají schopností zadržovat velké množství živin i vody. Révy tak produkují elegantní vína, jejichž chuť se během zrání zvýrazňuje. Na vápencových půdách zase vznikají vína s příjemným obsahem alkoholu, nízkou kyselostí a prvotřídní kvalitou.

 

Ocenění