Habla, Habla No. 18, 0,75L

Značka: Habla
799 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Krásně strukturovaný a plný, jak jen Syrah umí být. Víno má temně třešňovou barvu s fialovými odlesky a stejně dramatické je i v dalších ohledech. Habla Nº18 nabízí typický odrůdový charakter, jež propojuje tóny fialek, černých plodů a grapefruitu. V chuti je zpočátku měkké, se sametovými tříslovinami, na které navazuje ovocná exploze poskytující delikátně vyváženou dochuť.

Víno hodné speciálních okamžiků, ale připít si s ním můžete i na krásu všedního dne.

Vůně: Citrusy, grapefruity, brusinky, ostružiny a bílý pepř. Vrcholem je aroma pražené kávy a tymiánu, které se uvolňují po okysličení.

Chuť: Měkké, čerstvé hedvábné třísloviny. Skvělá struktura, intenzivní a dlouhotrvající dochuť.

Doporučujeme párovat s: Hovězí, zvěřina, grilované maso, drůbeží, vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krásně strukturovaný a plný, jak jen Syrah umí být. Víno má temně třešňovou barvu s fialovými odlesky a stejně dramatické je i v dalších ohledech.

Víno doporučujeme před konzumací dekantovat nebo nechat pár minut vydýchat v otevřené lahvi.

Ocenění

89/100 bodů Robert Parker

Vinařství Habla

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Syrah
Vinařská oblast: VT Extremadura
Oceněná vína: Robert Parker
Párování s jídlem: Hovězí, Zvěřina, Sýry, Drůbeží, Barbecue
Ročník: 2015
Obsah alkoholu: 14 %
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.
 

Ocenění