Habla, Habla No. 20, 0,75L

Značka: Habla
799 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
27.3.2023
Možnosti doručení

HABLA Nº20 v sobě ukrývá vyzrálý a intenzivní Syrah se sametovými taniny. Dokonalý odraz těch nejkvalitnějších hroznů z limitované produkce, díky kterým je také ideálním sběratelským kouskem. Precizní, harmonické víno překypující svěží chutí a jahodovou vůní s tóny grapefruitu.

Vůně: Delikátní, ovocná, především jsou zde cítit jahody, grapefruit, pomerančový květ s tóny pražených ořechů

Chuť: Bohatá, elegantní, svěží, s dlouhotrvajícím závěrem

Doporučujeme párovat s: Fazole a luštěniny, menší zvěřina, pečené maso, pomalu vařené maso s omáčkou, kravský sýr

Detailní informace

Detailní popis produktu

HABLA Nº20 je dokonalým zástupcem červených vín. Hrozny odrůdy Syrah vybrané pro výrobu tohoto vína dokonce patří mezi ty nejlepší v Extremaduře. Pěstují se pomocí ekologického zemědělství šetrného k životnímu prostředí. 

Sklizeň se provádí ručně ve chvíli, kdy hrozny dosáhnou optimální zralosti. K alkoholovému kvašení při kontrolované teplotě dochází v nerezových tancích a samotné víno následně zraje 12 měsíců v sudech z francouzského dubu.

Díky limitované produkci a vysoké kvalitě je HABLA Nº20 vhodná k archivaci, ale velmi dobře si ji vychutnáte i ke speciální příležitosti.

Ostatně sami si přečtěte, jak byla HABLA Nº20 hodnocena sommeliéry na prestižní soutěži London WIne Competition:

„Víno je mimořádně zajímavé díky výrazné květinové koncentraci, která se stárnutím ještě dále rozvíjí. Zemitá mineralita pak přináší závan svěžesti a dlouhý závěr. Moderní víno se skvělým mixem chutí.“

Ocenění

94/100 bodů London Wine Competition

Vinařství Habla

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Syrah
Vinařská oblast: VT Extremadura
Párování s jídlem: Zvěřina, Sýry, Vepřové
Ročník: 2016
Obsah alkoholu: 14,5 %
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.
 

Ocenění

               

 

: