Lagar de Costa, Albarino, 0,75L

399 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Španělsko v lahvi aneb nádherné a do poslední kapky typické Albariño z 30 let starých vinic v D.O. Rías Baixas. Slámově žlutá barva se zelenkavým odstínem, středně intenzivní aroma a chuť plná bylin v kombinaci s tropickým ovocem. Víno zraje v nerezových tancích a ročně se jej vyrobí přibližně 40 000 litrů.

Ideální doplněk k zábavě s přáteli nebo jen tak k posezení v horkých dnech.

Vůně: Máta, anýz, bílé květy, mango, liči, broskve

Chuť: Svěží, podbízivá, ovocná, intenzivní a vyvážená

Doporučujeme párovat s: Těstoviny, mořské plody, jednohubky a chuťovky, méně tučné ryby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno se nechává zrát metodou lías tedy na kalech nebo také na kvasnicích. Během této metody se kvasničný kal usazený na dně tanku či sudu promíchává pomocí speciální tyče se zbytkem vína. Díky tomu pak víno získává výraznější a komplexnější krémovou chuť s jemnou sladkostí.

 

Ocenění

Ocenění:

90/100 Robert Parker

92/100 James Suckling

 

Vinařství Lagar de Costa

Lagar de Costa je malé rodinné vinařství rozprostírající se na břehu Atlantiku u ostrova La Toja v srdci Salnes. Vinařství se může pochlubit dlouhou tradicí pěstování Albariña, která sahá až do počátku 20. století. Avšak na trh uvádí svá vína teprve od roku 2001.

Část vinic je starší více než 50 let a jejich produkce se pohybuje hluboko pod průměrem D.O.. Půda je zde převážně písčitá a teplota se díky vlivu oceánu drží na ročním průměru 14 °C.

Výroba Albariña tu prochází přísnou kontrolou na vinicích i ve sklepech. K přípravě vína se používá pouze ten nejkvalitnější výběr z hroznů a při samotné výrobě je využito tradičních metod v kombinaci s moderními, ale šetrnými technikami. 

Úcta k tradici, poctivá ruční práce a stará réva tvoří pravou podstatu této vzrušující odrůdy, která nabízí hloubku, bohatý květinový charakter a minerálnost.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá španělská vína
Odrůda vína: Albariño
Vinařská oblast: DO Rías Baixas
Oceněná vína: Robert Parker, James Suckling
Párování s jídlem: Ryby, Mořské plody, Chuťovky a jednohubky, Těstoviny
Ročník: 2016
Obsah alkoholu: 13 %
Doporučená teplota podávání: 7 - 10 °C
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Lagar de Costa je malé rodinné vinařství rozprostírající se na břehu Atlantiku u ostrova La Toja v srdci Salnes. Vinařství se může pochlubit dlouhou tradicí pěstování Albariña, která sahá až do počátku 20. století. Avšak na trh uvádí svá vína teprve od roku 2001.

Část vinic je starší více než 50 let a jejich produkce se pohybuje hluboko pod průměrem D.O.. Půda je zde převážně písčitá a teplota se díky vlivu oceánu drží na ročním průměru 14 °C.

Výroba Albariña tu prochází přísnou kontrolou na vinicích i ve sklepech. K přípravě vína se používá pouze ten nejkvalitnější výběr z hroznů a při samotné výrobě je využito tradičních metod v kombinaci s moderními, ale šetrnými technikami. 

Úcta k tradici, poctivá ruční práce a stará réva tvoří pravou podstatu této vzrušující odrůdy, která nabízí hloubku, bohatý květinový charakter a minerálnost.

 

Ocenění

Lagar de Costa 2019: 90/100 bodů Robert Parker, 92/100 bodů James Suckling

Lagar de Costa Barrica 2017: 91/100 bodů Robert Parker, 90/100 bodů James Suckling

Lagar de Costa Calabobos 2015: 92/100 bodů Robert Parker, 93/100 bodů James Suckling

Maio 2016: 92/100 bodů Robert Parker

Viva la Vida 2017: 91/100 bodů James Suckling