Lagar de Costa, Calabobos, 0,75L

698 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Unikátní Albariño, které svou specifickou chuť získalo díky 12 měsícům zrání v betonových vejcích. Netradiční výrobní postup a hrozny z vyhlášených starých vinic z něj činí požitek nejen pro fajnšmekry. Ovocná smršť se svěží a až nedočkavou chutí. 

Skvělý dárek pro milovníky originality i důstojný přípitek na jakékoliv oslavě.

Vůně: Kandované ovoce, citrusy, grapefruity, limetky, minerální pozadí

Chuť: Vyvážená chuť se silně svěžím nástupem s květinovými tóny a bílým ovocem

Doporučujeme párovat s: Těstoviny, mořské plody, jednohubky a chuťovky, ryby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zrání v betonovém vejci

Silné stěny betonu zajišťují přirozenou izolaci, čímž nedochází k prudkým výkyvům teplot. Chuť vína je pak zároveň čistší a daleko komplexnější, jelikož materiál vajec vínu nepropůjčuje žádné své aroma a oblý tvar umožňuje neustálý kontakt s kaly. 

Roční produkce tohoto vína činí pouze 1800 litrů. 

 

Ocenění

92/100 Robert Parker

93/100 James Suckling

 

Vinařství Lagar de Costa

Lagar de Costa je malé rodinné vinařství rozprostírající se na břehu Atlantiku u ostrova La Toja v srdci Salnes. Vinařství se může pochlubit dlouhou tradicí pěstování Albariña, která sahá až do počátku 20. století. Avšak na trh uvádí svá vína teprve od roku 2001.

Část vinic je starší více než 50 let a jejich produkce se pohybuje hluboko pod průměrem D.O.. Půda je zde převážně písčitá a teplota se díky vlivu oceánu drží na ročním průměru 14 °C.

Výroba Albariña tu prochází přísnou kontrolou na vinicích i ve sklepech. K přípravě vína se používá pouze ten nejkvalitnější výběr z hroznů a při samotné výrobě je využito tradičních metod v kombinaci s moderními, ale šetrnými technikami. 

Úcta k tradici, poctivá ruční práce a stará réva tvoří pravou podstatu této vzrušující odrůdy, která nabízí hloubku, bohatý květinový charakter a minerálnost.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá španělská vína
Odrůda vína: Albariño
Vinařská oblast: DO Rías Baixas
Oceněná vína: Robert Parker, James Suckling
Párování s jídlem: Ryby, Mořské plody, Chuťovky a jednohubky, Těstoviny
Ročník: 2015
Obsah alkoholu: 13,5 %
Doporučená teplota podávání: 7 - 10 °C
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Lagar de Costa je malé rodinné vinařství rozprostírající se na břehu Atlantiku u ostrova La Toja v srdci Salnes. Vinařství se může pochlubit dlouhou tradicí pěstování Albariña, která sahá až do počátku 20. století. Avšak na trh uvádí svá vína teprve od roku 2001.

Část vinic je starší více než 50 let a jejich produkce se pohybuje hluboko pod průměrem D.O.. Půda je zde převážně písčitá a teplota se díky vlivu oceánu drží na ročním průměru 14 °C.

Výroba Albariña tu prochází přísnou kontrolou na vinicích i ve sklepech. K přípravě vína se používá pouze ten nejkvalitnější výběr z hroznů a při samotné výrobě je využito tradičních metod v kombinaci s moderními, ale šetrnými technikami. 

Úcta k tradici, poctivá ruční práce a stará réva tvoří pravou podstatu této vzrušující odrůdy, která nabízí hloubku, bohatý květinový charakter a minerálnost.

 

Ocenění

Lagar de Costa 2019: 90/100 bodů Robert Parker, 92/100 bodů James Suckling

Lagar de Costa Barrica 2017: 91/100 bodů Robert Parker, 90/100 bodů James Suckling

Lagar de Costa Calabobos 2015: 92/100 bodů Robert Parker, 93/100 bodů James Suckling

Maio 2016: 92/100 bodů Robert Parker

Viva la Vida 2017: 91/100 bodů James Suckling