DO Cava

DO Cava, to jsou prosluněné vinice rozprostírající se v severovýchodní části Španělska podél pobřeží Středozemního moře. Ideální podnebí pro pěstování révy, dlouhá vinařská tradice i rozmanitý terén umožňují místním vinařstvím vyrábět šumivá vína té nejvyšší kvality. 

95 % z celkové produkce Cavy vzniká v katalánské oblasti Penedès, ale s její výrobou se můžeme setkat i v dalších uznaných regionech: Valencie, Aragon, Extremadura, La Rioja, Baskicko a Navarra.

DO Cava - garance kvality i původu

Šumivá vína mají ve Španělsku dlouhou tradici. Výroba Cavy zde probíhá již od roku 1872 tradiční metodou druhotného kvašení v lahvi (stejná metoda jako u výroby šampaňského), přičemž se používají pouze hrozny původních odrůd. Pro bílou Cavu to jsou: Macabeo, Xarel·lo, Parellada, Malvasía a Chardonnay. Pro růžovou Cavu: Garnacha, Monastrell, Trepat a Pinot Noir.

Díky lokálním odrůdám, dlouhému ležení na kalech, ale i převládajícímu středomořskému a kontinentálnímu klimatu, se mohou zdejší šumivá vína pochlubit výraznou chutí i vůní. Typický ovocný charakter často doprovázený sametovými tóny a vyrovnávající kyselinkou dělají z Cavy jedno z nejzajímavějších šumivých vín vůbec.

Vína s označením DO Cava musí splňovat následující požadavky:

  • Víno musí pocházet ze zákonem vymezených regionů.
  • Smí obsahovat pouze hrozny lokálních odrůd.
  • Víno musí být vyrobeno tradiční metodou druhotného kvašení v lahvi.
  • Minimální doba zrání v lahvích je 9 měsíců.

 

Řazení Cavy podle doby zrání

Na etiketě Cavy najdete kromě označení původu také dobu jejího zrání.

Joven - mladé víno: Cava, která zrála v lahvi 9 - 15 měsíců.

Reserva: Zralejší Cava, která ležela na kalech min. 15 měsíců a vyznačuje se tmavší barvou a rozvinutější, plnější chutí.

Gran Reserva: Jedná se o dlouholetou Cavu, jež zrála nejméně 30 měsíců. Gran Reserva je zpravidla suchá (Brut) s výraznější a dlouhotrvající chutí.

Cava Paraje Calificado: Cava ze speciálně vybraných vinic (specifické umístění a terroir), která se nechává ležet min. 36 měsíců na kalech. Sytější barva, delikátní chuť i aroma zralého ovoce s kouřovými či zemitými tóny.

 

Řazení Cavy podle obsahu zbytkového cukru

Brut Nature (0 - 3 g/l): Nejsušší a tedy i nejčistší Cava, do které se během procesu výroby nepřidává žádný cukr. Dokonalý společník pro párování od předkrmu až po dezert.

Extra Brut (0 - 6 g/l): Do Cavy Extra Brut se přidává až 6 gramů cukru na litr. Tento malý nádech sladkosti je ideální kombinovat např. s mastnějšími pokrmy.

Brut (až 12 g/l): Nejpopulárnější druh Cavy nejen ve Španělsku. Stále obsahuje poměrně malé množství přidaného cukru, které z ní, společně s vyváženou kyselostí, vyzdvihují to nejlepší.

Extra Sec (12 - 17 g/l): Byť „Extra Seco“ znamená extra suché, jsou tyto Cavy ve skutečnosti spíš sladší. Do vína je přidáno to správné množství cukru, které dodává výraznější pocit v ústech. Díky tomu umožňuje všestrannější párování s jídlem.

Sec (17 - 32 g/l): „Seco“ sice opět znamená suchý, ale Cava s tímto označením je ve skutečnosti poměrně sladká. Lze párovat například s dezerty.

Demi-Sec (32 - 50 g/l): S 32 až 50 gramy přidaného cukru se řadí tyto „polosuché“ Cavy k druhým nejsladším. Všestranné šumivé víno ideální pro párování s dezerty.

 

Zaujala vás Cava? Rádi byste vyzkoušely španělská šumivá vína vyráběná tradičním způsobem? Podívejte se do naší nabídky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení