Španělská šumivá vína Cava a Corpinnat

Tradiční španělská Cava a Corpinnat patří k tomu nejlepšímu, co trh s šumivými víny nabízí. Oproti svému francouzskému protějšku zatím nedosahují takového věhlasu, ale stejný princip výroby i delikátní šťavnatá chuť ji, zajišťují uznání mezi znalci i širokou veřejností. Cava i Corpinnat se navíc oproti šampaňskému prodává levněji a špičkovou kvalitu si tak můžete v klidu dopřát.

Cava

Tradiční španělská Cava patří k tomu nejlepšímu, co trh s šumivými víny nabízí. Oproti svému francouzskému protějšku zatím nedosahuje takového věhlasu, ale stejný princip výroby i delikátní šťavnatá chuť ji zajišťují uznání mezi znalci i širokou veřejností. Cava se navíc oproti šampaňskému prodává levněji a špičkovou kvalitu si tak můžete v klidu dopřát. 

Výroba Cavy probíhá tradiční metodou druhotného kvašení v lahvi neboli na kalech. Díky tomuto dlouhému kontaktu se sedimentem získává intenzivní chuť i aroma, ve kterých nejčastěji převládá ovocný charakter. 

Označení D.O. Cava garantuje kvalitu i původ. Vína pod tímto názvem tak musí splňovat následující požadavky:

  • Víno musí pocházet ze zákonem vymezených regionů (Katalánsko, Valencie, Aragon, Extremadura, La Rioja, Baskicko a Navarra).
  • Smí obsahovat pouze hrozny lokálních odrůd. Pro bílou Cavu to jsou: Macabeo, Xarel·lo, Parellada, Malvasía a Chardonnay. Pro růžovou Cavu: Garnacha, Monastrell, Pinot Noir a Trepat
  • Minimální doba zrání v lahvích je 9 měsíců.

Corpinnat

Za vznikem tohoto nového označení šumivých vín stojí skupina vinařů, kteří se rozhodli vystoupit z D. O. Cava. V roce 2017 tak založili vlastní sdružení pod záštitou EU se závazkem dodržovat ta nejpřísnější kritéria ze všech šumivých vín

Již ze samotného názvu je cítit láska k domovu a touha vrátit se ke kořenům i k organickému zemědělství. Slovo Corpinnat se totiž skládá ze dvou pojmů:
COR neboli kolébka, kde se před více než 130 lety vyráběla vůbec první šumivá vína ve Španělsku, a PINNAT, který odkazuje na původ slova Penedès tedy na kamenitou půdu.

Označení Corpinnat mohou používat pouze šumivá vína, která splňují následující požadavky:

  • Hrozny pochází pouze z regionu Penedès, jsou pěstovány v bio kvalitě a sbírány ručně.
  • Použití pouze původních odrůd, přičemž nejméně 90 % musí tvořit Macabeo, Xarel·lo, Parellada, Malvasía, Garnacha, Monastrell, Sumoll a Xarel·lo Rosé. Dále je povolený 10% obsah Chardonnay, Sitges Malvasia, Pinot Noir a Trepat.
  • Minimální doba zrání v lahvích je 18 měsíců.
  • Uvedení data sklizně a degorzáže na etiketě.
  • 100% vinifikace v prostorách vinařství.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení