Od 24. 6. do 28. 6. budeme mít celofiremní dovolenou. Objednávky přijaté do 21. 6. do 17:00 budou odeslány před dovolenou. Všechny objednávky vytvořené po tomto datu budou vyřízeny ihned po našem návratu.

El Cidacos

Vinařství Bodegas El Cidacos patří ve Španělsku k významným vinařským podnikům. Za jeho vznikem stojí rodina Pérez-Marzo zabývající se výrobou vína již od roku 1859, která dokonce dodávala víno i na královský dvůr královny Marie Kristýny Neapolsko-Sicilské.

V roce 1958 se pak členové rodiny Pérez-Marzo usídlili v nejprestižnějším vinařském regionu Španělska – v oblasti Rioja, kde založili vinařství právě pod názvem Bodegas El Cidacos. 

I přesto, že je v tomto vyhlášeném regionu Bodegas El Cidacos jedním z největších vinařských firem, stále se jedná o rodinný podnik, který ctí rodinné tradice a zásady. V jeho čele nyní stojí vynikající vinař a enolog Manuel Rojas Pérez.

Dokonalé umístění výroby (téměř na hranici oblastí Rioja Alta a Rioja Baja) umožňuje vinařství kombinovat vinné révy z různých pozemků, a tím vytvářet unikátní vína s odkazem na teroir.

Charakteristickým znakem vín Bodegas El Cidacos (obzvlášť u kategorií Crianza a Reserva) je pak také jejich limitovaná produkce. Značnou část vinic totiž tvoří staré vinné révy (starší než 35 let), které nabízí extrémně nízkou úrodnost (pouze 2,5 kg hroznů z každé révy). Výsledná vína jsou však o to intenzivnější a mezi odborníky velice žádaná.

Za úspěchem vinařství stojí ale také přísná kontrola kvality prováděná na všech stupních výroby. Ta se skládá z dvojitého třídění hroznů během sklizně, přísné regulace teploty fermentace a stabilizace, stalého monitoringu jakosti vína během zrání a z použití nejmodernějšího zařízení na plnicích linkách.

Vína Bodegas El Cidacos jsou klasickým příkladem kvalitních autentických vín ze slavné oblasti Rioja.

Žádné produkty značky El Cidacos nebyly nalezeny...