Balzamikový ocet z sherry – Reserva, 200 ml

Značka: Petra Mora
262 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Zrání v dubových sudech, lehké dřevité aroma a komplexní nasládlá chuť odrážející obsažené sherry Pedro Ximénez – to je delikátní balzamikový ocet Reserva. Krémově hutná struktura i temná barva se zlatavými odlesky dávají jasně najevo, že se jedná o patřičně vyzrálý ocet té nejvyšší kvality.

Vůně a chuť: Intenzivní, lehce pikantní a nasládlý balzamikový ocet s dřevitým aroma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krémově hutný balzamikový ocet Reserva obsahující sherry Pedro Ximénez zrál v dubových sudech, a nabízí tak komplexní nasládlou chuť s lehkým dřevitým aroma. Dokonale vyzrálý ocet té nejvyšší kvality. 

Výrobní metoda criaderas y soleras

Balzamikový ocet Reserva se vyrábí pomocí metody „criaderas y soleras“, při které se postupně promíchávají vína ze sudů ležících na sobě v několika vrstvách. Část obsahu sudů ze spodní řady, kde jsou vína nejstarší, se nalahvuje a ke zbylé části se přimíchají mladší vína ze sudů o patro výše. Takto se postupuje až k nejmladším vínům v nejvyšším patře. Právě díky tomuto postupu je všem produktům zajištěna stejná chuť, která navíc ze sudů získává i specifický charakter.

Název metody se tak odvozuje od pojmenování sudů. Ty s nejmladším obsahem se nazývají Criaderas a vrstva s nejstaršími víny zase Soleras.

Odrůda: Z hroznů vinné révy odrůdy Pedro Ximénez.
Acidita: 8 %
Velikost balení: 200 ml

Doplňkové parametry

Kategorie: Olivové oleje a octy
Acidita: 8%
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: