De Moya, Sofia, 0,75 l

Akce
Značka: De Moya
601 Kč –15 %
spanelske cervene vino
601 Kč –15 % 510 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Horské klima, abnormálně vysoké stáří vinic (72 a 95 let) a vápenitá půda s písčitou texturou stojí za tímhle chuťově i aromaticky excelujícím cuvée. Hrozny Bobalu a Cabernetu propůjčily vínu divokou vůni, která nabízí květinové, mléčné i kořenité tóny. Silné a komplexní chuti pak dominují zralé švestky a balsamico. Jemně animální víno s minerálním pozadím. Extrémně nízký výnos 750 g hroznů na révu.

Sofistikované víno pro dlouhé večery při svíčkách i k dokonalým chvilkám třeba jen tak s knihou.

Vůně: Květiny, mléčné tóny, balsamico, koření (černý pepř), jemné zvířecí a minerální pozadí

Chuť: Zralé švestky, jemný zvířecí podtext a balsamico, dlouhá dochuť s minerálním pozadím

Doporučujeme párovat s: Pečená masa s výraznými omáčkami, dlouho vařená masa, zvěřina, šunky a salámy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrozny Bobalu a Cabernetu propůjčily vínu divokou vůni, která nabízí květinové, mléčné i kořenité tóny. Silné a komplexní chuti pak dominují zralé švestky a balsamicoPro výrobu Sofie se používají pouze ty nejkvalitnější hrozny. Ty se 24 hodin chladí na 4 °C. Fermentace probíhá v dřevěných sudech o objemu 1 000 l. Celková doba fermentace a macerace se pohybuje mezi 26 a 34 dny. Na závěr víno zraje 18 měsíců v nových sudech z francouzského dubu.

Ocenění

Bronzová medaile Decanter

Vinařství De Moya

De Moya je rodinným vinařstvím založeným manželi Yvesem a Sofie Laurijssensovými. Kromě produkce špičkových vín se tato rodina snaží zachytit a udržet podstatu krásné středomořské oblasti Levante

Vinařství stojí na pevných základech rodinných hodnot, tvrdé práce a tradice. K výrobě navíc využívají pouze lokální odrůdy typické pro Valencii. Dlouholeté vinice zde společně s ideálním přímořským klimatem poskytující chuťově plná a komplexní vína. Je tak krásně vidět, že citlivým propojením dvou různých světů - historie starých vinic s téměř vyhynulými odrůdami a efektivity moderních technologií, lze získat něco naprosto úžasného. 

Vína De Moya nesou jména jednotlivých členů rodiny Laurijssensových.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Cabernet Sauvignon, Bobal
Vinařská oblast: DO Valencia
Oceněná vína: Decanter
Párování s jídlem: Hovězí, Zvěřina, Šunky a salámy, Vepřové
Ročník: 2018
Obsah alkoholu: 15 %
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

DE MOYA je rodinným vinařstvím založeným manželi Yvesem a Sofie Laurijssensovými. Kromě produkce špičkových vín se tato rodina snaží zachytit a udržet podstatu krásné středomořské oblasti Levante

Vinařství stojí na pevných základech rodinných hodnot, tvrdé práce a tradice. K výrobě navíc využívají pouze lokální odrůdy typické pro Valencii. Dlouholeté vinice zde společně s ideálním přímořským klimatem poskytující chuťově plná a komplexní vína. Je tak krásně vidět, že citlivým propojením dvou různých světů - historie starých vinic s téměř vyhynulými odrůdami a efektivity moderních technologií, lze získat něco naprosto úžasného. 

Vína DE MOYA nesou jména jednotlivých členů rodiny Laurijssensových.

 

Ocenění