Lecco, Reserva, 0,75 l

Značka: Lecco
671 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Tempranillo z nejkvalitnějších vinic v DO Ribera del Duero. Hrozny pochází z více než 40 let starých rév s nízkým, o to však chuťově i aromaticky výraznějším výnosem. Vinařství Lecco tu dokazuje své dlouholeté zkušenosti a nabízí víno, na které po ochutnání jen tak nezapomenete. Ovocná chuť s tóny čokolády doprovázená pikantní vůní. V sudech zrálo min. 18 měsíců.

Výjimečná záležitost pro klidné vychutnávání. Doporučujeme také jako luxusní dárek.

Vůně: Komplexní, intenzivní a pikantní. Minerální tóny, balsamico, koření. 

Chuť: Dlouhotrvající závěr s černými i červenými plody a s čokoládovými tóny. Velmi příjemné.

Doporučujeme párovat s: Kachna, grilovaná masa, jehněčí, vepřové, masa s omáčkou

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tempranillo z nejkvalitnějších vinic v DO Ribera del Duero. Hrozny pochází z více než 40 let starých rév s nízkým, o to však chuťově i aromaticky výraznějším výnosem.

Hrozny se sklízí ručně do 15kg krabic, odkud pokračují ke třídícímu stolu, kde probíhá přísná kontrola kvality. Zpracování probíhá gravitační metodou a fermentací s řízenou teplotou. Následně spočívá ve dvou oddělených sudech nejméně 18 měsíců (70 % vína je uloženo v sudu vyrobeném z francouzského dubu a 30 % v sudu z amerického dubu).

Víno doporučujeme před konzumací dekantovat nebo nechat pár minut „vydýchat“ v otevřené lahvi.

Ocenění

90/100 bodů Wine Enthusiast

Vinařství Lecco

Značka Lecco spadá pod vinařství Resalte a vznikla na přání vinaře Enrique Andradese, který se rozhodl do Bodegas Resalte přinést moderní vína překračující hranice klasického stylu.

Každé jejich víno je navíc unikátní, jelikož pochází z různých vinic se specifickými vlastnostmiVšechny je však pojí společný rys vysoké kvality.

Ruční sklizeň a šetrné lisování

Celá sklizeň se provádí ručně do beden po 15 kg. Z hroznů se nejprve vyberou ty, které jsou dokonale zralé. Při výrobě vína je pak používána gravitační metoda, při které se hrozny lisují pouze svou vlastní vahou bez použití nadměrné síly či agresivních čerpadel. Ruční prací a šetrnými metodami zpracování vzdávají v Lecco hold surovinám i samotné přírodě.

Díky gravitační metodě se navíc z hroznů extrahuje pouze to nejlepší, což vínům dodává jejich nezaměnitelný a skutečně intenzivní charakter.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Tempranillo
Vinařská oblast: DO Ribera del Duero
Párování s jídlem: Jehněčí, Vepřové, Barbecue
Ročník: 2017
Obsah alkoholu: 14,5 %
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Značka Lecco spadá pod vinařství Resalte a vznikla na přání vinaře Enrique Andradese, který se rozhodl do Bodegas Resalte přinést moderní vína překračující hranice klasického stylu.

Každé jejich víno je navíc unikátní, jelikož pochází z různých vinic se specifickými vlastnostmi. Všechny je však pojí společný rys vysoké kvality.

Ruční sklizeň a šetrné lisování

Celá sklizeň se provádí ručně do beden po 15 kg. Z hroznů se nejprve vyberou ty, které jsou dokonale zralé. Při výrobě vína je pak používána gravitační metoda, při které se hrozny lisují pouze svou vlastní vahou bez použití nadměrné síly či agresivních čerpadel. Ruční prací a šetrnými metodami zpracování vzdávají v Lecco hold surovinám i samotné přírodě.

Díky gravitační metodě se navíc z hroznů extrahuje pouze to nejlepší, což vínům dodává jejich nezaměnitelný a skutečně intenzivní charakter.

 

Ocenění

Lecco Crianza: 90/100 bodů Robert Parker, 90/100 bodů Wine Spectator

Lecco Reserva: 90/100 bodů Wine Enthusiast