Španělský šafrán, 1 g

146 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Žlutý klenot španělské gastronomie a bezesporu jeden z nejcennějších šafránů na světě. Šafrán  z Toleda patří k nejdražším pokrmům světa a není se čemu divit. Jeho produkce vyžaduje obrovské množství květů a usilovné ruční práce. Skvělé zpestření slané i sladké kuchyně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představujeme vám klenot španělské gastronomie a jeden z nejcennějších šafránů vůbec – šafrán  z Toleda, který patří k nejdražším pokrmům světa. Jedná se o šafrán prvotřídní kategorie, jehož pěstování a výroba probíhají zásadně ručně. Produkce tak vyžaduje obrovské množství květů (až 120 000 květů na 1 kg koření) a usilovné ruční práce.

Kromě typické jemně nahořklé chuti a sytě žluté barvy se může šafrán pochlubit také mírnými afrodiziakálními účinky či prokázaným pozitivním vlivem na srdce a trávicí soustavu.

Jak si šafrán nejlépe vychutnat

Šafrán je klíčovou složkou paelly, ale skvěle se snoubí i s dalšími rýžovými a rybími pokrmy. Kromě toho ale doporučujeme šafrán vyzkoušet také ve sladké kuchyni, do těsta či jej přidat do domácí směsi indického koření.

Složení: Šafrán celý.

Velikost balení: 1 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: