Baron, Fino Micaela, 0,75 l

Značka: Baron
328 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Klenot Andalusie, jemné suché sherry z odrůdy Palomino vonící po ořechách a s typickou slaností na patře. Zlatavá barva s měděnými odlesky odráží 5 let zrání v dubových sudech a přírodní fermentaci. 

Suché sherry je ideálním doprovodem k letně laděnému menu nebo k slaným chuťovkám. 

Obsah cukru: < 2 g/l

Vůně: Ostrá vůně s tóny fermentace, lískových oříšků, mandlí a octa.

Chuť: Suchá, intenzivní, vyvážená – s příjemnou kyselinkou a elegantní hořkostí. Tóny sušeného ovoce zakončené charakteristickou slaností. 

Doporučujeme párovat s: Mořské plody, olivy, jamon, pečené ryby, ančovičky, sushi, guacamole.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představte si letní podvečer na terase s výhledem na oceán. V ruce držíte sklenku zlatavě jiskřivého vína nabízejícího úchvatnou aromatickou symfonii. To je chvíle s Fino, výjimečným vínem z jižního Španělska, které chutná a voní jako žádné jiné na světě. 

Výroba sherry patří k extrémně náročným a zdlouhavým procesům. Aby víno chutnalo přesně tak, jak má, musí projít řadou postupů náročných nejen na zkušenosti vinaře, ale i čas. 

Výroba Fina

Fino je vyrobeno z bílé španělské odrůdy Palomino, jejíž šťáva se získává šetrným lisováním, ze kterého se využije pouze první – nejsilnější várka. Vylisovaný mošt pak prochází fermentací v tanku. Následně dochází k fortifikaci vína, při které je do vína přidán alkohol tak, aby se obsah akoholu zvýšil na 15 %. Poté se víno přesune do dřevěných sudů, kde vzniká flor – vrstva kvasinek vytvářející na povrchu vína ochranný závoj. Víno je tak přirozeně chráněno před oxidací a zároveň díky němu získává typické svěží a suchý profil s tóny mandlí, jablek a pečiva. 

Criaderas y soleras

Sherry se vyrábí pomocí náročné metody „criaderas y soleras“, při které se postupně promíchávají vína ze sudů ležících na sobě v několika vrstvách. Část obsahu sudů ze spodní řady, kde jsou vína nejstarší, se nalahvuje a ke zbylé části se přimíchají mladší vína ze sudů o patro výše. Takto se postupuje až k nejmladším vínům v nejvyšším patře. Právě díky tomuto postupu je všem vínům zajištěna stejná chuť, která navíc ze sudů získává i specifický charakter.

Název metody se tak odvozuje od pojmenování sudů. Ty s nejmladším obsahem se nazývají Criaderas a vrstva s nejstaršími víny zase Soleras.

Rodinné vinařství Baron

Je libo opravdu výjimečné sherry? Pak jste tu správně. Rodinné vinařství Baron, nacházející se v srdci regionu DO Jerez-Xérès-Sherry, produkuje vína špičkové kvality už více než 400 let. Díky spojení tradičních vinařských technik a moderních inovací si vína z Bodegas Baron získala zaslouženou reputaci mezi odbornými i laickými nadšenci z celého světa.

Království Palomina, Moscatelu a Pedra Ximéneze

Vinařství Baron se specializuje na odrůdy Palomino, Moscatel a Pedro Ximénez, které jsou se španělskými sherry víny neodmyslitelně spjaty.

Hrozny použité do jejich vín pak pochází pouze z regionálních vinic, na kterých se jim náramně daří. Díky tomu dosahují sherry té nejlepší kvality i výrazných chutí odrážejích místní terroir. 

400 let tradic a kvalitního sherry

Vinařství Baron je dlouhodobě synonymem pro vysoce kvalitní sherry vína. Závazek kvalitě, ekologickému pěstování a odbornosti je patrný ve všech aspektech výroby. I díky tomu přináší jejich sherry nezapomenutelný zážitek odrážející bohatou historii a řemeslné mistrovství.

V sherry portfoliu Bodegas Baron najdete širokou škálu stylů včetně suchých, polosuchých, sladkých a vyzrálých variant.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sherry a vermouth
Odrůda vína: Palomino
Vinařská oblast: DO Jerez-Xérès-Sherry
Párování s jídlem: Mořské plody, Sushi, Olivy, Pečené ryby
Obsah alkoholu: 15 %
Doporučená teplota podávání: 6-8 °C
Obsah cukru: < 2 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: