Od 24. 6. do 28. 6. budeme mít celofiremní dovolenou. Objednávky přijaté do 21. 6. do 17:00 budou odeslány před dovolenou. Všechny objednávky vytvořené po tomto datu budou vyřízeny ihned po našem návratu.

Baron, Moscatel Micaela, 0,75 l

Značka: Baron
390 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Sherry, jehož domovem je jižní Španělsko, je světoznámé víno, jež v sobě nese podmanivou kombinaci bohaté historie a řemeslné dokonalosti. Zvláštní podkategorie tohoto španělského pokladu, Moscatel. Mahagonově zbarvené sherry z odrůdy Moscatel, jehož hrozny se nechávají sušit na slunci pro dosažení typické rozinkové chuti a vůně. V sudech zraje 5 let a výsledkem je lahodné víno, jehož sladkost vyvažuje přirozená kyselinka.

Moscatel je skvělým dárkem pro milovníky sladkých chutí – lze jej totiž pít samostatně nebo s nimi doladit k dokonalosti i jakýkoliv dezert. 

Obsah cukru: 160 g/l

Vůně: Exotické kandované ovoce, pečené toasty, sladké bonbony. 

Chuť: Svěží, lahodná, se sladkými a lehce kouřovými tóny.

Doporučujeme párovat s: Dezerty, zmrzlina, jablečný koláč, hrozny, smetanový či citronový dort, profiterolky, Tiramisu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koupíte-li si Moscatel, nezískáváte jen láhev vína, ale zároveň i kousek španělské kultury a tradice, které můžete sdílet s přáteli a rodinou. Zkrátka, Moscatel je investicí do nezapomenutelných chvil a skvělých zážitků.

Moscatel – jedinečný postup, jedinečná chuť

Výroba sherry patří k obzvlášť složitým a zdlouhavým procesům. Aby víno chutnalo přesně tak, jak má a splňovalo všechny legislativou předepsané vlastnosti, musí projít řadou postupů náročných nejen na zkušenosti výrobce, ale i na čas. 

Moscatel je vyroben z hroznů stejnojmenné odrůdy. Hrozny se nejprve nechávájí sušit na slunci, aby získaly požadované aroma i chuť. Následně dochází k šetrnému lisování šťávy mimořádně bohaté na cukry, která krátce kvasí v nerezových tancích. Poté následuje unikátní krok, který sherry odlišuje od ostatních vín – fortifikace. Fortifikace, neboli obohacování, spočívá v přidání destilátu do vína. Tímto procesem se v sherry zvyšuje obsah alkoholu, který u Moscatelu dosahuje 15–22 %. Fortifikace zaroveň ukončuje proces fermentace, čímž se zachovává přírodní sladkost hroznů. 

Na závěr je víno přesunuto do sudů - criaderas y soleras k 5 letům výhradně oxidačního typu zrání – zrání ve styku se vzduchem, které zvyšuje aromatickou koncentraci a komplexnost bez ztráty svěžesti a typického ovocného charakteru hroznu. Výsledkem je hutná sladká, ale svěží chuť rozinek, která v ústech zůstává ještě dlouho po dopití.

Criaderas y soleras

Sherry se vyrábí pomocí náročné metody „criaderas y soleras“, při které se postupně promíchávají vína ze sudů ležících na sobě v několika vrstvách. Část obsahu sudů ze spodní řady, kde jsou vína nejstarší, se nalahvuje a ke zbylé části se přimíchají mladší vína ze sudů o patro výše. Takto se postupuje až k nejmladším vínům v nejvyšším patře. Právě díky tomuto postupu je všem vínům zajištěna stejná chuť, která navíc ze sudů získává i specifický charakter.

Název metody se tak odvozuje od pojmenování sudů. Ty s nejmladším obsahem se nazývají Criaderas a vrstva s nejstaršími víny zase Soleras.

Rodinné vinařství Baron

Je libo opravdu výjimečné sherry? Pak jste tu správně. Rodinné vinařství Baron, nacházející se v srdci regionu DO Jerez-Xérès-Sherry, produkuje vína špičkové kvality už více než 400 let. Díky spojení tradičních vinařských technik a moderních inovací si vína z Bodegas Baron získala zaslouženou reputaci mezi odbornými i laickými nadšenci z celého světa.

Království Palomina, Moscatelu a Pedra Ximéneze

Vinařství Baron se specializuje na odrůdy Palomino, Moscatel a Pedro Ximénez, které jsou se španělskými sherry víny neodmyslitelně spjaty.

Hrozny použité do jejich vín pak pochází pouze z regionálních vinic, na kterých se jim náramně daří. Díky tomu dosahují sherry té nejlepší kvality i výrazných chutí odrážejích místní terroir. 

400 let tradic a kvalitního sherry

Vinařství Baron je dlouhodobě synonymem pro vysoce kvalitní sherry vína. Závazek kvalitě, ekologickému pěstování a odbornosti je patrný ve všech aspektech výroby. I díky tomu přináší jejich sherry nezapomenutelný zážitek odrážející bohatou historii a řemeslné mistrovství.

V sherry portfoliu Bodegas Baron najdete širokou škálu stylů včetně suchých, polosuchých, sladkých a vyzrálých variant.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sherry a vermouth
Odrůda vína: Moscatel
Vinařská oblast: DO Jerez-Xérès-Sherry
Párování s jídlem: Dezerty, zmrzlina, Hrozny, Smetanový či citronový dort, Tiramisu
Obsah alkoholu: 17,5 %
Doporučená teplota podávání: 12-14 °C
Obsah cukru: < 160 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: