Baron, Manzanilla Micaela, 0,75 l

Značka: Baron
328 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Lehké a osvěžující sherry z odrůdy Palomino vonící po ovoci, mandlích a čerstvé trávě. Jemná mandlová hořkost v chuti a závěrečná kyselinka vás přenesou do malebné krajiny u ústí řeky Guadalquivir, odkud víno také pochází. Unikátní mikroklima, 4leté zrání a vybraná odrůda zajišťují vínu velice zajímavý chuťový profil.

Chcete-li si dopřát unikátní chuťový zážitek, suché sherry je skvělou volbou, jak poznat tento vinný klenot zase z jiné – méně sladké stránky.

Obsah cukru: < 5 g/l

 

Vůně: Čistá a intenzivní vůně s tóny svěžesti, jablek, mandlí, heřmánku a trávy zakončené lehkou salinitou..

Chuť: Svěží, suchá, nekomplikovaná chuť  s mandlovými tóny a příjemnou kyselinkou.

Doporučujeme párovat s: Olivy, jamón, mojama (sušený tuňák), ančovičky v octě, treska, studené polévky (gazpacho, ajo blanco, salmorejo), uzená masa, sushi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Manzanilla je jedním z nejznámějších a nejsušších druhů španělského sherry. Pochází z Andalusie v jižním Španělsku a nabízí svěžest, jemnost a bohaté aroma. Obecně, výroba sherry patří k jedněm z nejnáročnějších vůbec. Aby víno chutnalo přesně tak, jak má, musí projít řadou procesů náročných na zkušenosti vinaře, ale i čas. 

Výroba sherry Manzanilla

Manzanilla vzniká v oblasti Sanlúcar de Barrameda ve Španělsku, kde panují ideální podmínky pro její výrobu. Klíčovým faktorem je zdejší unikátní mikroklima kombinující slaný mořský vzduch s vlivem větru z Atlantského oceánu. Právě tyto jedinečné podmínky dodávají Manzanille její charakteristickou mineralitu a svěžest.

Manzanilla je vyrobena z bílé odrůdy Palomino, jejíž mošt se získává jemným lisováním, ze kterého se využije pouze první várka. Vylisovaný mošt pak prochází fermentací v tanku. Následně dochází k fortifikaci vína, při které je do vína přidán alkohol tak, aby se obsah akoholu zvýšil na 15 %. Poté se víno přesune do dřevěných sudů, kde vzniká flor – vrstva kvasinek vytvářející na povrchu vína ochranný závoj. Víno je tak přirozeně chráněno před oxidací a zároveň díky němu získává jedinečné chuťové vlastnosti. V případě Manzanilly je flor velmi důležitý. Vlivem mořského vzduchu se vytváří silná vrstva kvasinek, která dodává Manzanille její charakteristickou chuť.

Criaderas y soleras

Sherry se vyrábí pomocí náročné metody „criaderas y soleras“, při které se postupně promíchávají vína ze sudů ležících na sobě v několika vrstvách. Část obsahu sudů ze spodní řady, kde jsou vína nejstarší, se nalahvuje a ke zbylé části se přimíchají mladší vína ze sudů o patro výše. Takto se postupuje až k nejmladším vínům v nejvyšším patře. Právě díky tomuto postupu je všem vínům zajištěna stejná chuť, která navíc ze sudů získává i specifický charakter.

Název metody se tak odvozuje od pojmenování sudů. Ty s nejmladším obsahem se nazývají Criaderas a vrstva s nejstaršími víny zase Soleras.

Rodinné vinařství Baron

Je libo opravdu výjimečné sherry? Pak jste tu správně. Rodinné vinařství Baron, nacházející se v srdci regionu DO Jerez-Xérès-Sherry, produkuje vína špičkové kvality už více než 400 let. Díky spojení tradičních vinařských technik a moderních inovací si vína z Bodegas Baron získala zaslouženou reputaci mezi odbornými i laickými nadšenci z celého světa.

Království Palomina, Moscatelu a Pedra Ximéneze

Vinařství Baron se specializuje na odrůdy Palomino, Moscatel a Pedro Ximénez, které jsou se španělskými sherry víny neodmyslitelně spjaty.

Hrozny použité do jejich vín pak pochází pouze z regionálních vinic, na kterých se jim náramně daří. Díky tomu dosahují sherry té nejlepší kvality i výrazných chutí odrážejích místní terroir. 

400 let tradic a kvalitního sherry

Vinařství Baron je dlouhodobě synonymem pro vysoce kvalitní sherry vína. Závazek kvalitě, ekologickému pěstování a odbornosti je patrný ve všech aspektech výroby. I díky tomu přináší jejich sherry nezapomenutelný zážitek odrážející bohatou historii a řemeslné mistrovství.

V sherry portfoliu Bodegas Baron najdete širokou škálu stylů včetně suchých, polosuchých, sladkých a vyzrálých variant.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sherry a vermouth
Odrůda vína: Palomino
Vinařská oblast: DO Jerez-Xérès-Sherry
Párování s jídlem: Olivy, Ančovičky, Studené polévky, Uzená masa a sushi
Obsah alkoholu: 15 %
Doporučená teplota podávání: 6-8 °C
Obsah cukru: < 5 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: