Od 24. 6. do 28. 6. budeme mít celofiremní dovolenou. Objednávky přijaté do 21. 6. do 17:00 budou odeslány před dovolenou. Všechny objednávky vytvořené po tomto datu budou vyřízeny ihned po našem návratu.

De Moya, Gloria dulce, 0,50 l

Značka: De Moya
368 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Typicky kořenitá chuť Monastrellu protkaná tóny švestkového džemu a sušených fíků. Svěží dezertní víno s vyrovnávající kyselinkou na konci a středně intenzivní vůní kandovaného lesního ovoce a černých oliv. Hrozny pochází ze 40 let starých vinic ve Vall d'Albaida, jejichž extrémně nízký výnos činí pouhých 1,5 kg na révu.

Doporučujeme pro slavnostní chvilky i večery ve dvou.

Vůně: Kandované lesní ovoce, rozinky, černé olivy

Chuť: Svěží, s příchutí švestkového džemu a sušených fíků. Příjemně nakyslé zakončení vyrovnávající sladkost vína.

Doporučujeme párovat s: Dezerty s čokoládou, hořká čokoláda, sýry s modrou plísní, vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Typicky kořenitá chuť Monastrellu protkaná tóny švestkového džemu a sušených fíků. Svěží dezertní víno s vyrovnávající kyselinkou na konci a středně intenzivní vůní kandovaného lesního ovoce a černých oliv.

Ke sklizni dochází na konci října, kdy jsou hrozny ručně sbírány do beden po 15 kg. Následná fermentace probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty. Zbytkový cukr je ponechán ve víně, které pak zraje po dobu 6 měsíců v sudech z francouzského dubu.

Vinařství De Moya

De Moya je rodinným vinařstvím založeným manželi Yvesem a Sofie Laurijssensovými. Kromě produkce špičkových vín se tato rodina snaží zachytit a udržet podstatu krásné středomořské oblasti Levante

Vinařství stojí na pevných základech rodinných hodnot, tvrdé práce a tradice. K výrobě navíc využívají pouze lokální odrůdy typické pro Valencii. Dlouholeté vinice zde společně s ideálním přímořským klimatem poskytující chuťově plná a komplexní vína. Je tak krásně vidět, že citlivým propojením dvou různých světů - historie starých vinic s téměř vyhynulými odrůdami a efektivity moderních technologií, lze získat něco naprosto úžasného. 

Vína De Moya nesou jména jednotlivých členů rodiny Laurijssensových.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Monastrell
Vinařská oblast: DO Valencia
Párování s jídlem: Sýry, Dezerty a sladké
Ročník: 2019
Obsah alkoholu: 15 %
Doporučená teplota podávání: 10 - 13 °C
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

DE MOYA je rodinným vinařstvím založeným manželi Yvesem a Sofie Laurijssensovými. Kromě produkce špičkových vín se tato rodina snaží zachytit a udržet podstatu krásné středomořské oblasti Levante

Vinařství stojí na pevných základech rodinných hodnot, tvrdé práce a tradice. K výrobě navíc využívají pouze lokální odrůdy typické pro Valencii. Dlouholeté vinice zde společně s ideálním přímořským klimatem poskytující chuťově plná a komplexní vína. Je tak krásně vidět, že citlivým propojením dvou různých světů - historie starých vinic s téměř vyhynulými odrůdami a efektivity moderních technologií, lze získat něco naprosto úžasného. 

Vína DE MOYA nesou jména jednotlivých členů rodiny Laurijssensových.

 

Ocenění