Habla, Habla No. 24, 0,75 l

Značka: Habla
999 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Elegantní a svěží červené víno z odrůdy Cabernet Franc, které nebudete chtít přestat pít. No. 24 je jedno z nejlepších vín z číselné edice vinařství Habla – inovativní, sofistikované a s vytříbenou chutí připomínající ostružiny, fialky s tóny lékořicových bonbonů. Víno zrálo 12 měsíců v dubových sudech.

Do ČR bylo dovezeno pouze 42 lahví z této limitované edice a další již nebudou.

Vůně: Komplexní, čistá a elegantní vůně ostružin, zralých třešní, jenž se postupně rozvíjí do květinové - fialek s trochou lékořice a cedru.

Chuť: Elegantní, jemná a svěží – typická pro odrůdu Cabernet Franc s  Nejříve pocítíte chuť lékořicových bononů, která pokračuje v dlouhý závěr.

Doporučujeme párovat s: Jehněčí, zvěřina, dušená masa, barbecue, vepřové.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyhlášené španělské vinařství Habla přišlo s novým přírůstkem do své číselné edice vín. Habla No. 24 z odrůdy Cabernet Franc je jedním z nejlepších kousků z této řady, a to nejen pro svou elegantní chuť lékořice a ostružin, ale také díky inovativním výrobním postupům, které vinařství používá. Víno zrálo 12 měsíců ve francouzských dubových sudech.

 

Vinařství Habla

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Cabernet Franc
Vinařská oblast: VT Extremadura
Ročník: 2018
Obsah alkoholu: 14 %
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.
 

Ocenění