Ca N'Estella, Gran Clot dels Oms Merlot, 0,75 l

Novinka
Značka: Ca N'Estella
440 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Kdo by odolal kombinaci černého rybízu, malin a vanilky? Prémiový Merlot z těch nejkvalitnějších hroznů vás svede šťavnatou ovocnou chutí a následně ohromí lehce kouřovým závěrem. Vynikající víno, na které jen tak nezapomenete.

Působivý doprovod ke slavnostnímu menu i k romantickému večeru ve dvou.

Vůně: Tmavé ovoce, černý rybíz, maliny, koření, vanilka, lehký kouřový závěr.

Chuť: Dlouhotrvající chuť s jemnou kyselinkou, elegantními taniny a delším závěrem.

Doporučujeme párovat s: Zvěřina, velmi vyzrálé sýry, hovězí maso.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řada Gran Clot dels Oms představuje to nejtradičnější, co vinařství Ca N´Estella nabízí – tvrdou dřinu, ruční práci a staré vinice s nízkým výnosem, ale o to intenzivnější chutí hroznů. To vše dává vzniknout božským vínům, která stojí za to alespoň jednou v životě ochutnat. Autentický zážitek vás zavede přímo do katalánského vinohradu a nabídne chuťovou i aromatickou explozi překypující ovocitostí a špetkou exotického koření.

Prémiové hrozny si žádají delikátní péči

Tento Merlot vznikl co možná nejšetrnější metodou. Pečlivě protříděné hrozny jsou odstopkovány a částečně vylisovány. Získaný mošt i s hrozny se následně umístí do chlazených ocelových kádí, kde následujících 20 dní probíhá macerace. Tento proces umožňuje z hroznů získat maximum barvy, chutí i aromat, a to bez narušení jejich kvality.

Ocenění

Bronzová medaile Decanter

Zlatá medaile International Wine & Spirit Competition

Vinařství Ca N'Estella

Ca N'Estella je již od roku 1800 tradičním rodinným vinařstvím, které nese jméno po svém zakladateli Joanu Estellovi. V průběhu času však vinařství přešlo do rukou nového majitele. 

Delfí Rabetllat (dědeček současných majitelů) utekl během španělské občanské války do Francie. Aby se uživil, pracoval na vinicích, a sbíral tak zkušenosti, které mu pomohly splnit si sen stát se vinařem. Na konci 50. let 20. století se vrátil zpět do Španělska a právě ve Finca Ca N'Estella našel nový domov. Vinařství převzal od posledního majitele z rodu Estella a pokračoval v tradičním způsobu výroby vína.

Vinice Ca N'Estella se rozkládají na severovýchodě Španělska v oblasti Penedès, která v Katalánsku platí za tu nejznámější. Z jedné strany Středozemní moře, z druhé pohoří Sierra de Montserrat, které společně tvoří dokonalé klima pro pěstování révy. 

Ve Finca Ca N'Estella si pěstují vlastní hrozny, což vínu zajišťuje bezkonkurenční kvalitu. Vinařství se navíc může pochlubit i řadou velmi starých vinic - například 90letým Xarel·lo nebo 60letým Chardonnay, které dodávají jejich vínům ten pravý šmrnc.

V současné chvíli stojí v čele Ca N'Estella dvě rodiny - Rabetllat a Vidal, jejichž jména můžeme vidět i na etiketách oceněných vín. Platinovou medailí ověnčená Cava Rabetllat I Vidal Brut Nature nebo vyhlášené Gran Clot dels Oms Xarel·lo určitě stojí za to ochutnat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Merlot
Vinařská oblast: DO Penedès
Párování s jídlem: Hovězí, Zvěřina, Sýry
Ročník: 2018
Obsah alkoholu: 13,5 %
Doporučená teplota podávání: 16–18 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Finca Ca N'Estella byla založena v roce 1800 Joanem Estellou. Její název, který doslovně znamená „dům panství Estellla“, pochází právě od něj. Již od samotného založení roku 1800 se zde vyrábí víno. První ocenění za svá vína získali již v roce 1877 na veletrhu vín v Barceloně. Pěstují vlastní hrozny, což je zásadní faktor pro kvalitu vín. V současné době je Finca Ca n'Estella stále rodinným vinařstvím, přičemž jde již o 3. generaci rodiny Rabetllat i Vidal.

Ca N'Estella je již od roku 1800 tradičním rodinným vinařstvím, které nese jméno po svém zakladateli Joanu Estellovi. V průběhu času však vinařství přešlo do rukou nového majitele. 

Delfí Rabetllat (dědeček současných majitelů) utekl během španělské občanské války do Francie. Aby se uživil, pracoval na vinicích, a sbíral tak zkušenosti, které mu pomohly splnit si sen stát se vinařem. Na konci 50. let 20. století se vrátil zpět do Španělska a právě ve Finca Ca N'Estella (Vinařství Ca N'Estella) našel nový domov. Vinařství převzal od posledního majitele z rodu Estella a pokračoval v tradičním způsobu výroby vína.

Vinice Ca N'Estella se rozkládají na severovýchodě Španělska v oblasti Penedès, která v Katalánsku platí za tu nejznámější. Z jedné strany Středozemní moře, z druhé pohoří Sierra de Montserrat, které společně tvoří dokonalé klima pro pěstování révy

Ve Finca Ca N'Estella si pěstují vlastní hrozny, což vínu zajišťuje bezkonkurenční kvalitu. Vinařství se navíc může pochlubit i řadou velmi starých vinic - například 90letým Xarel·lo nebo 60letým Chardonnay, které dodávají jejich vínům ten pravý šmrnc.

V současné chvíli stojí v čele Ca N'Estella dvě rodiny - Rabetllat a Vidal, jejichž jména můžeme vidět i na etiketách oceněných vín. Platinovou medailí ověnčená Cava Rabetllat I Vidal Brut Nature nebo vyhlášené Gran Clot dels Oms Xarel·lo určitě stojí za to ochutnat.