Habla, Habla No. 25, 0,75 l

Značka: Habla
999 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Jednodruhové červené No. 25 je další skvostné víno z limitované edice vinařství Habla. V ČR pouze 36 lahví tohoto vína. Odrůda Malbec tu září v tom nejlepším provedení – je komplexní, elegantní a svěží s dlouhým závěrem. Chutná i voní po švestkách s tóny hřebíčku.

Luxusní víno pro důležité okamžiky i ideální vinné párování ke slavnostnímu menu.

Vůně: Typická vůně Malbecu z oblasti Extramadura. Obsahuje celou škálu aromat – od sladkých tónů lesního ovoce a švestek, přes koření s dominancí hřebíčku až po zralé banány.

Chuť: Výrazná, příjemná, elegantní, s dlouhým svěžím závěrem.

Doporučujeme párovat s: Hovězí, vepřové, jehněčí, tučné ryby, zvěřina, pokrmy s výraznou omáčkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Renomované španělské vinařství Habla přináší dalšího člena limitované číselné edice luxusních vín. Pod číslem 25 se ukrývá odrůda Malbec, která zde chutná i voní přesně tak, jak má – dokonale. Malbec z VT Extramadura je typický svou komplexní škálou ovocných a kořenitých aromat, ve kterých najdete švestky, hřebíček i zralé banány. Chuť je příjemně intenzivní a vybízí k dalšímu a dalšímu napití. Co jiného ale také očekávat od vín z tohoto vinařství, že.

 

Vinařství Habla

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Malbec
Vinařská oblast: VT Extremadura
Ročník: 2019
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C
Obsah alkoholu: 14 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.
 

Ocenění