Barón, Manzanilla Pasada En Rama Xixarito, 0,75 l

Značka: Baron
540 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Jste-li milovníkem vína a zároveň objevitelem nových chutí, pak pro vás máme skvělý tip – Manzanilla Pasada En Rama. 10 let zrající Manzanilla, která nebyla filtrovaná a získala díky tomu ještě výraznější a zaoblenější chuť s převládajícími tóny mandlí a květin. 

Toto víno je skvělou volbou pro ty, kteří hledají něco neobvyklého a zároveň vysoce kvalitního. Jeho autentický charakter a jedinečná chuťová paleta z něj dělají ideální doplněk k jakékoliv příležitosti, ať už se jedná o speciální večer s přáteli nebo klidný večer u knihy.

Obsah cukru: <5 g/l

Vůně: Intenzivní vůně s dřevitými, květinovými a ořechovými tóny.

Chuť: Suchá, robustní a plná chuť s excelentní kyselinkou a mandlovým závěrem.

Doporučujeme párovat s: Olivy jamón, mojama (sušený tuňák), ančovičky v octě, treska, studené polévky (gazpacho, ajo blanco, salmorejo), uzená masa, sushi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Manzanilla Pasada En Rama je speciálním příkladem španělského sherry. Tento termín je odrazem dvou klíčových aspektů výroby tohoto vína. 

„Pasada“ označuje dlouhodobější proces zrání, během kterého víno nabývá na komplexnosti, plnosti a bohatší chuti. 

„En Rama“ pak znamená, že víno bylo lahvováno přímo ze sudu bez jakékoliv filtrace nebo stabilizace. Díky tomu se zachovávají všechny přirozené chutě a aroma, které se vyvinuly během procesu zrání. Výsledkem je víno plné autenticity nabízející nejčistší a nejintenzivnější zážitek z tohoto tradičního španělského sherry.

Výroba sherry Manzanilla

Manzanilla vzniká v oblasti Sanlúcar de Barrameda ve Španělsku, kde panují ideální podmínky pro její výrobu. Klíčovým faktorem je zdejší unikátní mikroklima kombinující slaný mořský vzduch s vlivem větru z Atlantského oceánu. Právě tyto jedinečné podmínky dodávají Manzanille její charakteristickou mineralitu a svěžest.

Manzanilla je vyrobena z bílé odrůdy Palomino, jejíž mošt se získává jemným lisováním, ze kterého se využije pouze první várka. Vylisovaný mošt pak prochází fermentací v tanku. Následně dochází k fortifikaci vína, při které je do vína přidán alkohol tak, aby se obsah akoholu zvýšil na 15 %. Poté se víno přesune do dřevěných sudů, kde vzniká flor – vrstva kvasinek vytvářející na povrchu vína ochranný závoj. Víno je tak přirozeně chráněno před oxidací a zároveň díky němu získává jedinečné chuťové vlastnosti. V případě Manzanilly je flor velmi důležitý. Vlivem mořského vzduchu se vytváří silná vrstva kvasinek, která dodává Manzanille její charakteristickou chuť.

Criaderas y soleras

Sherry se vyrábí pomocí náročné metody „criaderas y soleras“, při které se postupně promíchávají vína ze sudů ležících na sobě v několika vrstvách. Část obsahu sudů ze spodní řady, kde jsou vína nejstarší, se nalahvuje a ke zbylé části se přimíchají mladší vína ze sudů o patro výše. Takto se postupuje až k nejmladším vínům v nejvyšším patře. Právě díky tomuto postupu je všem vínům zajištěna stejná chuť, která navíc ze sudů získává i specifický charakter.

Název metody se tak odvozuje od pojmenování sudů. Ty s nejmladším obsahem se nazývají Criaderas a vrstva s nejstaršími víny zase Soleras.

Rodinné vinařství Baron

Je libo opravdu výjimečné sherry? Pak jste tu správně. Rodinné vinařství Baron, nacházející se v srdci regionu DO Jerez-Xérès-Sherry, produkuje vína špičkové kvality už více než 400 let. Díky spojení tradičních vinařských technik a moderních inovací si vína z Bodegas Baron získala zaslouženou reputaci mezi odbornými i laickými nadšenci z celého světa.

Království Palomina, Moscatelu a Pedra Ximéneze

Vinařství Baron se specializuje na odrůdy Palomino, Moscatel a Pedro Ximénez, které jsou se španělskými sherry víny neodmyslitelně spjaty.

Hrozny použité do jejich vín pak pochází pouze z regionálních vinic, na kterých se jim náramně daří. Díky tomu dosahují sherry té nejlepší kvality i výrazných chutí odrážejích místní terroir. 

400 let tradic a kvalitního sherry

Vinařství Baron je dlouhodobě synonymem pro vysoce kvalitní sherry vína. Závazek kvalitě, ekologickému pěstování a odbornosti je patrný ve všech aspektech výroby. I díky tomu přináší jejich sherry nezapomenutelný zážitek odrážející bohatou historii a řemeslné mistrovství.

V sherry portfoliu Bodegas Baron najdete širokou škálu stylů včetně suchých, polosuchých, sladkých a vyzrálých variant.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sherry a vermouth
Odrůda vína: Palomino
Vinařská oblast: DO Jerez-Xérès-Sherry
Párování s jídlem: Vyzrálé sýry, Oříšky, Uzená masa, Studené polévky, Olivy a načovičky
Obsah cukru: <5 g/l
Obsah alkoholu: 15 %
Doporučená teplota podávání: 6-8 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: