Od 24. 6. do 28. 6. budeme mít celofiremní dovolenou. Objednávky přijaté do 21. 6. do 17:00 budou odeslány před dovolenou. Všechny objednávky vytvořené po tomto datu budou vyřízeny ihned po našem návratu.

Habla, Habla No. 27, 0,75 l

Značka: Habla
999 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Získejte jednu z pouhých 24 lahví v celé ČR!

Pod exkluzivní limitovanou edicí Habla Nº27 se skrývá 100% Cabernet Franc – skvost, který potěší i nejnáročnější znalce. Silné, vyzrálé a neodolatelně svůdné. Ponořte se do smyslných tónů limetky, černého rybízu a náznaků pikantního koření. Toto víno není jen nápoj, ale zážitek. A s pouhými 24 lahvemi dostupnými pro celou Českou republiku je jasné, že kdo váhá, přichází o něco zcela výjimečného. 

Vůně: Komplexní aroma typické pro Cabernet Franc s převládajícím černým rybízem, osvěžujícími tóny limetek a nasládlým vanilkovým pozadím.

Chuť: Lahodný, elegantní a krémový vstup, svěží ovocný nádech, působivé lehce kořenité a minerální zakončení.

Doporučujeme párovat s: Červené maso, těstoviny s rajčatovou omáčkou, jehněčí, jamón. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátnost tohoto červeného vína, jehož dovoz pro celou Českou republiku činí pohých 24 lahví, začíná už samotným složením. Habla Nº27 obsahuje pouze odrůdu Cabernet Franc, která v tak obrovské vinařské zemi jako je Španělsko, roste na pouhých 750 hektarech. Vedle toho pak vyniká také svým původem. Vinařství Habla totiž pěstuje révu na břidlicové půdě, což ve vinařském světě představuje velice náročnou disciplínu. Výsledek však rozhodně stojí za to. 

Inovativní a sofistikované červené víno z oblasti Extramadura s obrovskou škálou chuťových i aromatických nuancí odrážejících specifický terroir. 

Nerezové tanky i francouzské dubové sudy

Ve vinařství Habla probíhá pěstování révy Cabernet Franc výhradně ekologicky. Odstopkované hrozny následně fermentují v ocelových tancích a závěrečné 12 měsíční zrání probíhá ve francouzských barikových sudech.

Vinařství Habla

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Cabernet Franc
Vinařská oblast: VT Extremadura
Ročník: 2019
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C
Obsah alkoholu: 14 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.
 

Ocenění