Od 24. 6. do 28. 6. budeme mít celofiremní dovolenou. Objednávky přijaté do 21. 6. do 17:00 budou odeslány před dovolenou. Všechny objednávky vytvořené po tomto datu budou vyřízeny ihned po našem návratu.

Habla, Habla No. 31, 0,75 l

Značka: Habla
999 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Je libo jednu z 24 lahví dovezených do ČR? Tak si pospěšte. Vzrušující, impulzivní a nezapomenutelné – takové je tohle 100% Tempranillo s číslem 31. Dokonalá symbióza aromatických i chuťových vjemů kombinující tóny malin, karamelu a tabáku

Využijte lahodnou pozvánku do světa exkluzivních vín a vychutnejte si unikátní počin vinařství Habla, který se už nebude opakovat.

Vůně: Intenzivní, elegantní a vzrušující. Tóny červeného ovoce, pražených tabákových listů, kůže a karamelu.

Chuť: Sametová textura, svěží a jemná chuť typická pro odrůdu. Příjemná mineralita.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hledáte červené víno, na které jen tak nezapomenete? Pak jste tu správně. Habla Nº 31, jejíž dovoz pro celou ČR činí pouhých 24 lahví, se projevuje výraznou osobitostí a aromatickou intenzitou typickou nejen pro odrůdu, ale také pro unikátní terroir. Oblast Extramadura je vyhlášena svými velkými víny s minerálním charakterem a právě ani tohle malinové Tempranillo z ekologické produkce není výjimkou. 

Pro zvýraznění jednotlivých chuťových a aromatických tónů víno prošlo 12měsíčním zráním ve francouzských dubových sudech.

Vinařství Habla

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená španělská vína
Odrůda vína: Tempranillo
Vinařská oblast: VT Extremadura
Ročník: 2020
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C
Obsah alkoholu: 14 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Pokud se ve Španělsku zeptáte na doporučení dobrého moderního vína, pravděpodobně dostanete odpověď: Bodegas Habla neboli vinařství Habla. Jedná se totiž o jeden z nejprestižnějších vinařských projektů Španělska za poslední roky. 

 

Vinařství se nachází v oblasti Extremadura, v místě zvaném Trujillo. I přesto, že toto území není svými víny nijak zvlášť proslulé, se José Civantos a Juan Tirado rozhodli založit vinařství právě zde, v oblasti, odkud oba pochází. 

Majitelé nechali místní půdu do hloubky prostudovat specialisty z celého světa, aby zjistili, co a kde zasadit. Výzkumu se dokonce zúčastnily i španělské a zahraniční univerzity. Ambice vinařství byly od začátku jasné - uvést na trh jedno z nejlepších španělských vín, které si své místo na vrcholu udrží.

Projekt zahájili v roce 2001 a po 7 letech a několika experimentech byl na trh uveden první ročník (2005). Víno dostalo název Habla („Mluv!“). Konceptem je totiž nechat víno mluvit samo za sebe skrz svou vůni i chuť, kterou mu propůjčuje místo jeho vzniku. 200 hektarů tvrdé břidlicové půdy, ve které se réva snaží přežít a tudíž rodí málo, ale ze všech sil.

Vinařství produkuje každý rok nové kombinace. Žádný ročník tak není stejný. Vína jsou navíc pojmenována čísly, která se již neopakují: Habla č. 1, Habla č. 2, Habla č. 3 atd.
 

Ocenění