Poznejte vína z vyhlášených španělských regionů

1 684 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Poznejte chutě i vůně nejznámějších oblastí Španělska. Tento set vás provede 6 vinařskými regiony, které jsou svými víny vyhlášené po celém světě. 

Ochutnejte 6 nejslavnějších vinařských regionů Španělska. Balíček červených, bílých, růžových i šumivých vín vás provede oblastmi z různých koutů země a představí vám je v celé jejich unikátní kráse. Každý region totiž vyniká svým specifickým profilem, který se promítá do chutí i aroma jednotlivých vín. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ochutnejte 6 nejslavnějších vinařských regionů Španělska. Balíček červených, bílých, růžových i šumivých vín vás provede oblastmi z různých koutů země a představí vám je v celé jejich unikátní kráse. Každý region totiž vyniká svým specifickým profilem, který se promítá do chutí i aroma jednotlivých vín. 

Ze severní části ochutnáte Tempranillo z DOQ Rioja a růžovou Garnachu z DO Navarra, o severovýchod se postará bílé cuvée z DO Penedès a tradičně vyrobená Cava z DO Cava. S červeným cuvée budete pokračovat jihovýchodně do DO Valencia. A ze středního Španělska pak vyzkoušíte Tempranillo z DO Ribera del Duero.

 

Speciální balení vhodné na oslavu i jako dárek

Vína vám zabalíme do speciální kartonové krabice se španělskými motivy určené pro degustační sety. Pokud tedy balíček plánujete darovat nebo jej přinést na oslavu, můžete jej předat přesně tak, jak vám dorazí.

V degustačním balíčku najdete

Tempranillo z nejprestižnější oblasti – DOQ Rioja: El Cidacos, Algodo, 0,75 l

Červené víno z prémiového Tempranilla pochází z DOQ Rioja –  jednoho z nejprestižnějších vinařských regionů. Vinařství je umístěno téměř na hranici Rioja Alta a Rioja Baja a tato strategická poloha mu umožňuje kombinovat vinné révy z různých pozemků, a tím vytvářet unikátní vína s odkazem na terroir.

 

Tempranillo z DO Ribera del Duero: Lecco, Roble, 0,75 l

Nádherné a svěží víno z vyhlášeného španělského regionu Ribera del Duero vonící po borůvkách a třešních. Název Roble neboli dub odkazuje na zrání v dubových sudech, jež vínu dodávají větší komplexnost a strukturu. V chuti i vůni dominuje ovocná svěžest, která je pro kvalitní Tempranillo typická.

 

Červené cuvée z DO Valencia: De Moya, Justina, 0,75 l

K výrobě tohoto cuvée byly využity pouze odrůdy typické pro Valencii – jižní část Španělska. Staré vinice zde společně s ideálním přímořským klimatem poskytují chuťově plná a komplexní vína. A ne jinak je tomu i u Justiny – červeného vína z Bobalu, Syrahu a Cabernetu Sauvignon z vinic nacházejících se 850 m n. m. v nejznámější vinařské oblasti Utiel-Requena. Víno voní i chutná po třešních s tóny koření, čokolády a kávy.

 

Bílé cuvée z DO Penedès: Torello, Malvarel lo, 0,75 l

Mladé organické bílé víno s dominujícími ovocnými a květinovými tóny. Ručně sbírané hrozny Xarel·lo a Malvasia pochází ze 40 let starých vinic ze světoznámého regionu DO Penedès – známého především výrobou šumivé Cavy. Vinařství Torello však dokazuje, že tato oblast poblíž Barcelony umí i nádherná tichá vína. Malvarel·lo vyniká velice zajímavou kyselostí bravurně vyrovnanou sladkostí tropického ovoce.

 

Šumivé víno z DO Cava: Ca N'Estella, Cava Rabetllat I Vidal Brut, 0,75 l

Vinice vinařství Ca N'Estella se rozkládají na SV Španělska v oblasti Penedès, která v Katalánsku platí za tu nejznámější. Z jedné strany Středozemní moře, z druhé pohoří Sierra de Montserrat, které společně tvoří dokonalé podmínky pro pěstování révy. A právě zde se zrodila tato hravá a osvěžující Cava z hroznů Xarel·lo a Macabeo, která zrála 12 měsíců v lahvi. Chutná intenzivně, perlí jemně a voní po citrusech, jablkách i mandlích.

 

Růžové víno z DO Navarra: Latido de Sara, Rosado Garnacha, 0,75 l

Domovinou tohoto růžového vína je severošpanělská Navarra, ve které se, na vinicích umístěných ve výšce 650 m n. m., pěstuje červená i bílá odrůda Garnacha. Stará réva a specifické horské klima dodávají místním vínům nezaměnitelný a výrazný charakter. V chuti i vůni Rosado Garnacha dominují jablečné tóny doprovázené melounovými a lehce karamelovými nuancemi.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: